رفوگری فرش

5
(1)

رفوگری همسن و سال قالی بافی است. چه بسیار قالی‌هایی که حتی روی دار قالی نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند و باید پارگی یا بیدزدگی‌شان ترمیم شود. فرش‌های کهن سال یا فرش‌هایی که در مکان‌های نامناسب و نمور پهن می‌شوند، و یا به طور صحیح از آنها استفاده نشده است ، دچار پارگی ، بیدزدگی، پوسیدگی . نخ نما شدن می‌شوند. در این هنگام شخصی که می‌تواند موجب نجات فرش بشود رفوگر نام دارد. رفوگر گرچه نامش کوتاه و مختصر به نظر می‌رسد اما هنرمندی قهار است. او با دست‌های پینه بسته خود قالی را تقریبا مشابه نمونه اولیه تحویل شما می‌دهد. با انواع هنرهایی که روی فرش انجام می‌شود اشنایی دارد.

رفوگری فرش

رفوگر به راحتی نقشه قالی را تشخیص می‌دهد و می‌تواند از روی قرینه‌ها در فرش نقشه را اماده کند و یا نقشه‌های بدون قرینه را با حدس و تصویرسازی کامل نماید. رفوگر می‌تواند نو و جنس نخ و رنگ بکار رفته در فرش را بفهمد و نخی همرنگ آن تهیه نماید. رفوگر می‌تواند در صورت لزوم رنگ دوقسمت قالی را که بر اثر عوامل طبیعی یه غیر طبیعی همرنگ نیستند را به صورت یک رنگ دراورد. ابزارکار رفوگران بسیار ساده و در دسترس همگان است اما مطمئنا تنها کسانی می‌توانند کار رفوگری را با دقت و سرعت به سرانجام برسانند که سال‌ها در این حیطه خدمت رسانی کرده باشند. قالیشویی زعفرانیه (بهترین قالیشویی تهران) با بیش از ۳۰ سال سابقه خدمات قالیشویی و عضویت رسمی اتحادیه قالیشویان تهران می باشد.

رفوگری در قالیشوی زعفرانیه

این دانش‌ها و هنرها در هنرمندان شرکت قالیشویی زعفرانیه است که از آنها انسان‌هایی ساخته که می‌توانند هرگونه عیب و ایراد ایجاد شده در قالی شما را ترمیم نمایند. شما می‌توانید با خیالی راحت و اسوده ترمیم فرش‌های خود را به ما بسپارید و نگران اسیب‌های جزئی نباشید.

وقتی رفوی فرش خود را به این شرکت می‌سپارید، رفوگر میزان خسارت وارده به فرش را براورد می‌سازد و با توجه به قدمت فرش و نوع الیاف بکار رفته در ان به شما اطلاع می‌دهد که چند درصد از فرش قابل تعمیر و ترمیم است. سپس به شما رسیدی با مشخصات کامل فرش شما به شما ارائه می‌شود. رفوگر اقدام به تعمیر فرش می‌نماید. قالیشویی زعفرانیه آماده ارائه خدمات قالیشویی ولنجک، قالیشویی سعادت آباد، قالیشویی نیاوران، قالیشویی شمال تهران، قالیشویی الهیه، قالیشویی فرمانیه و قالیشویی و مبل شویی در تمام نقاط تهران می باشد.

چله کشی، ریشه بافی از ساده ترین کارها به حساب می‌اید. پیدا کردن نخی با رنگ بکار رفته در فرش و در صورت لزوم رنگرزی اغاز می‌شود. بعد از بافت قسمت اسیب دیده فرش رفوگر اگر در رنگ نخ‌ها تفاوتی احساس کرد آن را با مواد شیمیایی که در کاربرد مقدار ان استاد است یکسان سازی رنگ می‌کند. فرش شما امده است.با شرکت قالیشویی زعفرانیه تماس بگیرید!

رفوگری
رفوگری

رفوگر چه کاری انجام می دهد؟

رفوگر به راحتی نقشه قالی را تشخیص می‌دهد و می‌تواند از روی قرینه‌ها در فرش نقشه را اماده کند و یا نقشه‌های بدون قرینه را با حدس و تصویرسازی کامل نماید.

رفوگری فرش چیست؟

رفوگری همسن و سال قالی بافی است. چه بسیار قالی‌هایی که حتی روی دار قالی نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند و باید پارگی یا بیدزدگی‌شان ترمیم شود. برای خواندن ادامه مطلب کلیک کنید.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا کنون امتیازی داده نشده است.

رفوگری فرش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to top
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x