۵ روش برای پاک کردن لکه خودکار و جوهر از روی مبلمان

۵ روش برای پاک کردن لکه خودکار و جوهر از روی مبلمان

 ۵ روش برای پاک کردن لکه خودکار و جوهر از روی مبلمان وجود دارد که به کمک آنها می توانید لکه های خودکار و جوهر ایجاد شده بر روی مبل منزل خود را پاک کنید. اگر مبل شما دارای لکه جوهر ناشی از خودکار است احتمالاً به دنبال روشی موثر برای پاک کردن آن هستید.  فرقی نمی کند به دنبال روش لکه بری خودکار مبل پارچه ای ، لکه بری خودکار مبل پارچه ای مخملی یا لکه بری خودکار مبل چرمی سفید هستید.

پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی مبل

به یاد داشته باشید، استفاده از الکل مالشی اولین راه خوب برای از بین بردن لکه خودکار از چرم است. نمک آشپزخانه نیز در از بین بردن جوهر معجزه می کند. اما از بین بردن لکه های ناشی از برخی از جوهرها نسبت به سایر جوهرها دشوارتر است. زیرا انواع جوهر ساختار متفاوتی دارند. برای پاک کردن لکه خودکار و جوهر از روی مبلمان می توانید از قالیشویی زعفرانیه کمک بگیرید.

قالیشویی زعفرانیه

پاک کردن لکه خودکار و جوهر از روی مبلمان با الکل مالشی

یکی از ۵ روش برای پاک کردن لکه خودکار و جوهر از روی مبلمان استفاده از الکل مالشی می باشد. الکل را در مکانی نامحسوس تست کنید. این روش برای انواع مبل های مخملی، پارچه ای و چرمی مناسب است. الکل برای همه انواع چرم، پارچه یا وینیل مشکلی ایجاد نمی کند. اما از آنجایی که ممکن است دقیقاً ندانید که چه متریالی در مبل شما وجود دارد، بهتر است آن را روی قسمتی از مبل پنهان کنید. الکل 90 درصد عالی عمل می کند.

اما اگر 70 درصد الکل تمام چیزی است که دارید، ممکن است از آن استفاده کنید. لطفا صبر کنید و مکان خود را بررسی کنید. اگر رنگ از بین نرفت، آزمایش موفقیت آمیز بود و می توانید به پاک کردن لکه جوهر از روی مبل ادامه دهید. این روش برای از بین بردن و از بین بردن خودکار لکه جوهر مناسب است. برای دریافت خدمات قالیشویی در ولنجک با کارخانه قالیشویی زعفرانیه تماس بگیرید.

۵ روش برای پاک کردن لکه خودکار و جوهر از روی مبلمان
پاک کردن لکه خودکار و جوهر

پاک کردن لکه خودکار و جوهر از روی مبلمان با سرکه

استفاده از سرکه نیز یکی دیگر از ۵ روش برای پاک کردن لکه خودکار و جوهر از روی مبلمان است. سرکه را روی یک نقطه نامشخص تست کنید. سرکه روی لکه های رنگ معجزه می کند. سرکه حاوی اسید استیک است که در از بین بردن جوهر قلم بسیار موثر است. علاوه بر این، سرکه کاملا بی خطر است و به دست و محیط زیست آسیب نمی رساند. برای تمیز کردن انواع مبلمان می توانید از سرکه استفاده کنید. اما بهتر است ابتدا آن را روی یک نقطه ناشناخته روی مبل تست کنید. بلافاصله لکه جوهر را پاک کنید. این خیلی اهمیت دارد. یک پارچه تمیز را به الکل آغشته کنید و کمی آن را فشار دهید.

از مالش زیاد و لکه دار شدن جوهر خودداری کنید. زیرا اصطکاک می تواند لکه را پخش کند. به آرامی فشار دهید و جوهر را جذب کنید. قسمت بیرونی لکه را در مرکز تمیز کنید، سعی کنید تا جایی که ممکن است رنگ را جذب کنید. در صورت لزوم پارچه را عوض کنید. اگر جوهر از قبل خشک شده باشد، بعید است که این روش کار کند، اما ارزش امتحان کردن را دارد. کارخانه قالیشویی زعفرانیه ارائه دهنده خدمات قالیشویی شمال تهران می باشد. برای دریافت خدمات تماس بگیرید.

 پاک کردن لکه خودکار و جوهر به کمک اسپری مو

گاهی اوقات اسپری مو یک ترفند بسیار موثر برای از بین بردن رنگ است. اسپری مو گزینه ای مناسب برای انواع مبل های چرمی، پارچه ای و مخملی است. فقط مقداری اسپری مو را روی یک حوله سفید خشک اسپری کنید. سپس با استفاده از این پارچه لکه رنگ را به صورت نقطه ای یا از بیرون به داخل پاک کنید. در صورت لزوم تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید. و در نهایت لکه را با یک پارچه سفید مرطوب بشویید.

پاک کردن لکه خودکار و جوهر به کمک نمک

ابتدا محل را به آرامی خیس کنید. سپس روی آن نمک بپاشید و محل را با پنبه تمیز کنید. اگر لکه رنگ به طور کامل پاک نشد، می توانید مقداری گلیسیرین و آمونیاک روی لکه بریزید و مبل را با مقدار بسیار کمی شامپو فرش بشویید.

پاک کردن لکه خودکار و جوهر با خمیر دندان و آب لیمو

این یک راه حل بسیار مناسب و در دسترس برای پاک کردن و پاک کردن لکه جوهر خودکار از مبل است. فقط مقداری آهک، خمیر دندان و جوش شیرین را در یک کاسه کوچک مخلوط کنید. حالا خمیر به دست آمده را با استفاده از مسواک روی لکه جوهر بمالید. برای دست یافتن به نتیجه دلخواه توصیه می شود این کار را چندین مرتبه انجام دهید. در نهایت محل را با یک حوله مرطوب تمیز و خشک کنید. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در سعادت آباد با کارخانه قالیشویی زعفرانیه تماس بگیرید.

 مهمترین نکات برای پاک کردن لکه خودکار و جوهر از روی مبلمان

 لکه ها و مواد شوینده باقی مانده روی مبل می تواند به پارچه روی مبل آسیب برساند. از هر روشی که برای از بین بردن لکه جوهر استفاده می کنید، پس از پاک کردن لکه با آب و پارچه مرطوب تمیز کنید. همیشه برای پاک کردن لکه جوهر روی مبل از آب سرد استفاده کنید. آب داغ برای از بین بردن لکه ها مناسب نیست و ممکن است لکه هایی روی پارچه باقی بگذارد.

۵ روش برای پاک کردن لکه خودکار و جوهر از روی مبلمان
پاک کردن لکه خودکار و جوهر از روی مبلمان

همیشه به یاد داشته باشید که قبل از استفاده از هر ماده شوینده روی مبل خود، آن را روی قسمتی از مبل که مشخص نیست تست کنید. مکان هایی مانند لبه های پشتی مبل نامرئی. به این ترتیب، اگر مواد شوینده به پارچه مبل آسیب می زند، قبل از شروع کار متوجه خواهید شد و ممکن است از آن استفاده نکنید. برای دریافت خدمات قالیشویی فرمانیه با کارخانه قالیشویی زعفرانیه تماس بگیرید.

برخی از پارچه های مبل بسیار ظریف هستند و برای تمیز کردن و از بین بردن لکه ها باید از نظافت و شستشوی مبل استفاده کنید. برای جلوگیری از آسیب دیدن مبل، باید با یک شرکت نظافتی تماس بگیرید و از خدمات شستشوی مبل استفاده کنید.

کارخانه قالیشویی زعفرانیه بهترین قالیشویی الهیه می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی با ما تماس بگیرید.

پاک کردن لکه خودکار و جوهر از روی مبلمان در قالیشویی زعفرانیه

تا اینجا سعی کردیم تا ۵ روش برای پاک کردن لکه خودکار و جوهر از روی مبلمان را به شما آموزش دهیم. اگرچه شیوه هایی که ذکر کردیم موثرترین و بهترین راه برای پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی مبل هستند. اما گاهی اوقات لکه های برخی از مواد مانند برخی جوهرها بسیار سرسخت هستند. شما می توانید از بسیاری از ترفندها استفاده کنید اما در صورتی که قادر نبودید کثیفی را به طور کامل تمیز کنید در چنین مواقعی پیشنهاد می کنیم از یک تکنسین برای این کار کمک بگیرید.

آیا می دانید پاک کردن لکه از فرش ابریشم به چه صورت می باشد؟ پیشنهاد می کنیم مقاله پاک کردن لکه از فرش ابریشم را حتما مطالعه کنید. تا با روش های پاک کردن لکه از فرش ابریشم آشنا شوید.

قالیشویی زعفرانیه علاوه بر شستشوی کامل مبل، با استفاده از دستگاه های پیشرفته مبل شویی و همچنین مواد شوینده مخصوص مبلمان شما را به بهترین شکل ممکن نیز تمیز می کنند.

قالیشویی نیاوران یکی از شعب کارخانه قالیشویی زعفرانیه می باشد و آماده خدمت رسانی به شما می باشد.

آیا می توان لکه جوهر خودکار از روی مبل را در منزل پاک کرد؟

بله با مواردی که در این مقاله از قالیشویی زعفرانیه بررسی کرده ایم می توانید در خانه به راحتی لکه جوهر خودکار را از روی مبلمان پاک کنید. این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

درصورت پاک نشدن لکه جوهر خودکار از روی فرش باید چه کرد؟

بهتر است فرش خود را به یک قالیشویی معتبر مانند قالیشویی زعفرانیه (بهترین قالیشویی در تهران) بسپارید تا با شستشوی اصولی، لکه جوهر را از روی فرش پاک کنند.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا 3.8 / 5. تعداد آرا: 24

تا کنون امتیازی داده نشده است.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x