پاک کردن لکه از فرش ابریشم

پاک کردن لکه از فرش ابریشم – شستشوی فرش ابریشم

پاک کردن لکه از فرش ابریشم

در این مطلب قصد داریم در مورد شستشوی فرش ابریشم و از بین بردن لکه های مختلف از روی فرش ابریشم صحبت کنیم ، تا انتهای مطلب با قالیشویی زعفرانیه همراه باشید .

۴ روش برای تمیز کردن فرش ابریشم

روش ۱: تمیز کردن گردو غبار و کثیفی از روی فرش

 • فرش های ابریشمی را مرتب جارو کنید .
 • از سرمکننده جاروبرقی استفاده کنید .
 • برس های ضربه ای یا چرخان ممکن است تارو پودر فرش را بیرون بکشید ، کرک را کاهش دهد و به فرش آسیب برساند .
 • فرش ابریشم را با جارو دستی جارو کنید .
 • جارو برقی دستی به تار و پود فرش آسیبی نمی رساند .
 • فرش را در فضای باز تکان دهید تا گرد و غبار پاک شود .
 • با این کار هوا از فرش عبور می کند و هر گونه بو نیز از بین می رود .

قالیشویی ولنجک ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی در کارخانه قالیشویی زعفرانیه می باشد. برای دریافت خدمات با قالیشویی زعفرانیه تماس بگیرید.

روش ۲: از بین بردن لکه های قالیچه ابریشمی

 • بلافاضله پس از تشکیل لکه ها آن را تمیز کنید تا به تارو پودر ابریشمی نچسبد و ذرات جامد را پاک کنید .
 • با یک قاشق به آرامی ذرات ریخته شده روی فرش را بردارید ، اما مراقب باشید به تارو پود آسیب نرسانید و هرگونه حرکت خراشیدن باعث پارگی فرش می شود . مواد مایع را پاک کرده و تمام رطوبت ممکن را با فشار دادن قسمت کثیف روی یک پارچه سفید تمیزجذب کنید .
 • برای از بین بردن رنگ لکه ها از آب گاز دار استفاده کرده و آب گاز دار را روی یک پارچه تمیز بریزید و لکه را پاک کنید . می توانید از یک پارچه خشک برای جذب آب اضافی گاز دار بهره بگیرید و از گرما مانند سشوار استفاده نکنید چون حرارت به فرش ابریشم آسیب می رساند .
 • از مخلوط مساوی سرکه سفید و آب برای از بین بردن لکه استفاده شود و سرکه و آب را روی یک پارچه سفید بریزید و لک را پاک کنید و بگذارید خشک شود از گرما برای خشک کردن استفاده ننمایید .

نکته: از مواد شوینده موجود در بازار استفاده نکنید زیرا به رنگ فرش ابریشم آسیب می رساند .

قالیشویی شمال تهران یکی از شعب کارخانه قالیشویی زعفرانیه می باشد. برای دریافت خدمات با قیمت مناسب با کارخانه قالیشویی زعفرانیه در تماس باشید.

نحوه شستشوی فرش ابریشم
نحوه شستشوی فرش ابریشم

روش ۳: ازبین بردن بوی نا مطبوع در قالیچه های ابریشمی

میتوانید از جوش شیرین استفاده کنید .

 • جوش شیرین بوهای سطوح مختلف از جمله پارچه را از بین می برد .
 • جوش شیرین را روی فرش بریزید ، یک ساعت بعد صبر کنید تا جذب شود و آنجا را که مانده با مکنده جارو برقی جارو کنید.

از ترکیب سرکه و آب برای کاهش بوی فرش ابریشم استفاده کنید .

 • اسید یته ملایم سرکه برای از بین بردن بو و میکروب ها مفید است .
 • مقدار مساوی آب و سرکه را در یک بطری اسپری آمیخته و فرش را با محلول آب و سرکه خیس کنید .
 • به آرامی فرش را با یک پارچه تمیز و خشک پاک کنید .

برای دریافت خدمات قالیشویی در سعادت آباد با کارخانه قالیشویی زعفرانیه در ارتباط باشید. کارخانه قالیشویی زعفرانیه ارائه دهنده خدمات قالیشویی در سعادت آباد می باشد.

طرز تمیز کردن فرش ابریشم

نحوه تمیز کردن فرش ابریشم با سایر فرش ها متفاوت بوده و فرش ابریشم دارای الیاف مقاوم و طبیعی است که اگر این فرش برای مدت طولانی خیس شود مقاومت خود را از دست می دهد . محلول های شوینده ، آب داغ و بخار به الیاف ابریشم آسیب می زند و اگر فضای کافی برای شستن فرش ابریشمی خود در منزل دارید ، می توانید با رعایت اصول شستشو به راحتی فرش ابریشم خود را در منزل بشویید .

فرش های دستبافت و ابریشم بسیار ظریف هستند ، بنابراین شستشوی آن بسیار حساس بوده و یکی از مواردی که باعث آسیب دیدن فرش در هنگام شستشو می شود تداخل رنگ فرش ابریشم است بنابراین برای شستن فرش دستباف خود این کار را به یک قالیشویی معتبر زعفرانیه بسپارید .

در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در نیاوران با کارخانه قالیشویی زعفرانیه در ارتباط باشید. کارخانه قالیشویی زعفرانیه در محدوده نیاوران خدمت رسانی می کند.

روش شستشوی فرش ابریشم

اصول تمیز کردن فرش ابریشم با سایر فرش ها متفاوت است بنابراین برای شستن فرش ابریشم باید دقت کنیم که فرش ما رنگ پس ندهد . روش اول شستن گوشه ای از فرش و روش دوم استفاده از پارچه مرطوب ، مثل این که یک حوله خیس را روی فرش ابریشمی خود بکشید ، اگر حوله رنگی شد به این معنی است که فرش شما رنگ پس می دهد .

اگر فرش شما رنگ مسی دارد ، بهتر است شستشوی فرش خود را به دست قالیشویی ها و متخصصان بسپارید و هرگز نباید فرش ابریشمی را قبل از شستشو خیس کنید . یکی از اصول دیگری که باید رعایت کنید استفاده از آب سرد است و به هیچ وجه نباید برای شستن فرش ابریشمی از آب داغ استفاده نمایید .

برای دریافت خدمات قالیشویی در الهیه با قیمت مناسب با کارخانه قالیشویی زعفرانیه در ارتباط باشید. کارخانه قالیشویی زعفرانیه ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی با کیفیت بالا در الهیه می باشد.

طرز تمیز کردن فرش ابریشم در منزل

نحوه نظافت فرش ابریشم در منزل همانند شستن فرش های دیگر است با این تفاوت که در شستشو باید اصول و نکاتی رعایت شود تا در رنگ فرش ابریشم تداخلی ایجاد نشود . ابتدا باید گرد و غبار فرش را با استفاده از جاروبرقی یا جارو دستی به خوبی پاک کرد و سعی کنید آن را با ظرافت انجام دهید در ادامه برای شستشو باید از مواد شوینده مناسب و رقیق شده بهره گرفت .

مواد شوینده باید با الیاف و رنگ فرش شما سازگار باشد و پس از شستن فرش با مواد شوینده مناسب ، نوبت به آبکشی می رسد. پس از آن فرش را روی زمین بگذارید تا آب اضافی آن خارج شود و بعد از آن می توانید فرش را به صورت وارونه از سقف یا دیوار آویزان کنید .

جهت دریافت خدمات قالیشویی در فرمانیه با کارخانه قالیشویی زعفرانیه در تماس باشید. کارخانه قالیشویی زعفرانیه محبوب ترین قالیشویی در فرمانیه می باشد.

طرز تمیز کردن فرش ابریشم در منزل
طرز تمیز کردن فرش ابریشم در منزل

چطور لکه های فرش ابریشمی را پاک کنیم ؟

اگر لکه‌ای از مایعات و هر چیز دیگری در مسیر تمیز کردن فرش ابریشم وجود دارد، باید در لحظه ریختن مایع و ایجاد لکه آن را تمیز کنید تا لکه‌ها روی فرش تاثیری نگذارند . لکه برداری را با حوصله و به آرامی انجام دهید و اگر لکه از بین نرفت ، این کار را چندین بار تکرار کنید . برای از بین بردن لکه این کار را از قسمت بیرونی لکه به سمت مرکز انجام دهید تا لکه به بقیه فرش سرایت نکند بنابراین بهتر است برای شستشوی آن از افراد متخصص و حرفه ای کمک بگیرید تا به فرش ابریشمی نفیس خود آسیبی وارد نشود که پیشنهاد من به شما قالیشویی زعفرانیه است که سابقه زیادی در این زمینه دارد .

قالیشویی در پاسداران زیر نظر کارخانه قالیشویی زعفرانیه می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی با ما تماس بگیرید.

پاک کردن لکه از فرش ابریشم در قالیشویی زعفرانیه

در این مقاله به بررسی روش های از بین بردن لکه از روی فرش ابریشم پرداختیم و همچنین نکات مهم در نگهداری از این فرش گرانبها بیان شد . به یاد داشته باشید که مهمترین ویژگی فرش ابریشم زیبایی و ظرافت آن است و به همین دلیل در انتخاب محل مناسب برای پهن کردن ، شستشوی فرش و نگهداری از این اثر هنری حتما به حفظ ظرافت آن توجه کنید که در این صورت می توانید سال ها زیبایی آن را در خانه خود تماشا کنید و لذت ببرید . توصیه من به شما این است که از یک قالیشویی مجاز و معتبر برای این کار بهره بگیرید تا نگران خرابی فرش خود نباشد زیرا خریدن فرش نو پر هزینه است .

آیا می توان در منزل فرش ابریشم را شست؟

به دلیل حساسیت فرش های ابریشم به شما پیشنهاد می کنیم شستشوی این نوع فرش ها را به قالیشویی های معتبر مانند قالیشویی زعفرانیه بسارید.

چه قالیشویی هایی شستشوی فرش ابریشم را انجام می دهند؟

قالیشویی های معتبر و قدیمی مانند قالیشویی زعفرانیه، شستشوی فرش ابریشم را با ضمانت کیفیت و حفظ سلامت فرش انجام می دهند.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا 5 / 5. تعداد آرا: 3

تا کنون امتیازی داده نشده است.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x