پاک کردن قهوه و نسکافه از روی فرش

پاک کردن قهوه و نسکافه از روی فرش

روش های پاک کردن قهوه و نسکافه از روی فرش

در این مقاله قصد داریم در مورد پاک کردن قهوه و نسکافه از روی فرش صحبت کنیم.

نحوه پاک کردن لکه های قهوه تازه

  • یک محلول شوینده درست کنید: یک چهارم (1/4) قاشق چایخوری مایع ظرفشویی را در یک فنجان آب ولرم مخلوط کنید. از شوینده های لباسشویی استفاده نکنید، زیرا ممکن است حاوی روشن کننده های نوری (رنگ های فلورسنت) باشند که فیبر را رنگ می کنند. از سوی دیگر، از مواد شوینده ماشین ظرفشویی خودداری کنید، زیرا ممکن است حاوی ماده سفید کننده باشند.
  • محلول پیش تست: صرف نظر از محلولی که استفاده می کنید، همیشه آن را روی نقطه کوچکی از فرش خود از قبل تست کنید تا مطمئن شوید که رنگ فرش شما را از بین نمی برد یا به هیچ وجه به آن آسیب نمی رساند. هنگامی که برای اولین بار فرش یا اثاثیه یا لوازم داخلی را تمیز می کنید، همیشه توصیه می کنیم قبل از تمیز کردن کامل، یک ناحیه نامحسوس را آزمایش کنید.
  • مقدار کمی از محلول شوینده را روی یک پارچه سفید بمالید، آن را مالش ندهید. به آرامی کار کنید، از لبه های لکه شده شروع کنید و به سمت مرکز حرکت کنید تا از پخش شدن لکه جلوگیری شود. اجازه دهید محلول برای چند لحظه روی محل ریخته شده بماند.
  • محل را با یک پارچه خشک پاک کنید. اگر به نظر می رسد لکه در حال محو شدن است و به پارچه منتقل می شود، این مرحله را تکرار کنید تا لکه به طور کامل پاک شود. توجه داشته باشید که پاک کردن کامل لکه قهوه ممکن است چندین بار طول بکشد، پس صبور باشید.

کارخانه قالیشویی زعفرانیه بهترین قالیشویی شمال تهران ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی با قیمت مناسب در منطقه شمال تهران می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی در شمال تهران با کارخانه قالیشویی زعفرانیه در تماس باشید. روش پاک کردن لکه از فرش ابریشم یکی از مقالات مفید سایت قالیشویی زعفرانیه می باشد که توصیه می کنیم این مقاله مفید را مطالعه نمایید.

پاک کردن لکه قدیمی قهوه و نسکافه از روی فرش
پاک کردن لکه قدیمی قهوه و نسکافه از روی فرش

راه های دیگر پاک کردن قهوه و نسکافه از روی فرش

آب اکسیژنه

اگر فرش سفید یا روشن دارید، می توانید یک محلول پراکسید هیدروژن برای پاک کردن لکه قهوه از روی فرش خود درست کنید. 1 قاشق غذاخوری پراکسید هیدروژن 3% H2O2 را با 3 قاشق غذاخوری آب گرم (نه داغ) مخلوط کنید. شما می توانید از آن مانند محلول صابون ظرفشویی خود استفاده کنید. حتما ابتدا باید محلول را به صورت نقطه ای تست کنید، زیرا ممکن است فرش شما را سفید کند.

جوش شیرین

سه قسمت آب را با یک قسمت جوش شیرین مخلوط کنید تا قهوه روی فرش بریزد. بگذارید خشک شود سپس با جاروبرقی بکشید. اگر لکه هنوز وجود دارد، در صورت لزوم تکرار کنید.

مایع لباسشویی

مایع لباسشویی و کمی آب سرد را روی لکه قهوه بمالید. اجازه دهید لکه های تازه به مدت سه تا پنج دقیقه باقی بمانند. می توانید اجازه دهید مدت بیشتری بماند، اما اجازه ندهید خشک شود. برای لکه های قهوه قدیمی، باید فرش را بعد از مالیدن محلول با آب خیس کنید تا زمانی که به خوبی در آب حل شود. سپس با یک پارچه خشک به آرامی لکه را خشک کنید. اگر لکه کمرنگ شد این کار را مجدد انجام دهید تا کامل پاک شود. حواستان باشد با تکرار بیش از حد مراحل، به فرش خود آسیب نزنید.

صابون

از صابون یا مواد شوینده خانگی استفاده کنید. مقدار کمی را روی لکه بمالید و بگذارید حدود یک ساعت بماند و مطمئن شوید که خشک نشود. آن را با آب ولرم بشویید. یک حوله در دسترس داشته باشید تا ناحیه مورد نظر را با آن خشک کنید.

سرکه

تا جایی که می توانید قهوه را با دستمال پاک کنید. سپس، 1/2 قاشق غذاخوری صابون مایع و 1/2 قاشق چایخوری سرکه سفید و 2 فنجان آب گرم را با هم مخلوط کنید. با استفاده از یک پارچه تمیز و سفید، لکه را با اسفنج آغشته به محلول کنید. هر بار کمی بمالید و مرتباً با یک پارچه خشک پاک کنید تا لکه از بین برود. قبل از انجام داد حتما در نقطه ای از فرش خود محلول را تست کنید.

خمیر دندان

ابتدا مطمئن شوید که خمیر دندان سفید است. چون خمیر دندان مانند لایه بردار عمل می کند، می توانید لکه را با کمی خمیر دندان مالیده و لکه را از بین ببرید. آبکشی کنید و در صورت لزوم این عمل را تکرار کنید.

نمک

نمک یکی دیگر از مواد خانگی است که معمولا برای مقابله با لکه های چای یا قهوه روی فرش استفاده می شود. همانطور که با لکه مواجه می شوید، کافی است مقداری نمک روی آن بپاشید و با آب ولرم به آرامی مالش دهید. مدتی صبر کنید و با استفاده از یک دستمال به خوبی پاک کنید.

بهترین روش شستشو

صابون ظرفشویی یا جوش شیرین برای پاک کردن لکه قهوه و نسکافه از روی فرش به خوبی عمل می کند. مقدار کمی صابون ظرفشویی یا جوش شیرین را روی یک حوله کاغذی با مقدار کمی آب خنک بمالید. به آرامی رو فرش مالش دهید تا کف روی سطح ایجاد شود. جوش شیرین را تا 30 دقیقه روی لکه بگذارید تا به خوبی با لکه حل شود. سپس به وسیله یک پارچه مرطوب به ارامی پاک کنید.

رفوگری فرش از خدمات تخصصی کارخانه قالیشویی زعفرانیه می باشد. در صورت نیاز به ترمیم انواع فرش با کارخانه قالیشویی زعفرانیه در تماس باشید. پیشنهاد می کنیم مقاله نحوه پاک کردن لکه اسلایم از روی فرش را جهت کسب اطلاعات بیشتر در سایت قالیشویی زعفرانیه مطالعه نمایید.

روش پاک کردن لکه قهوه از روی فرش
روش پاک کردن لکه قهوه از روی فرش

چگونگی پاک کردن لکه قدیمی قهوه و نسکافه از روی فرش

اگر لکه قهوه شما در گذشته اتفاق افتاده است و می خواهید لکه قدیمی و خشک قهوه را از روی فرش خود پاک کنید، چند اقدام اولیه وجود دارد که باید انجام دهید:

اگر لکه های قهوه نیمه جامد هستند – برای مثال، اگر قهوه ریخته شده حاوی خامه و فوم باشد – به آرامی محل را با یک قاشق گرد بسابید تا فوم و خامه خشک شده قهوه نرم شود. پس از نرم شدن مواد جامد، محل را جاروبرقی بکشید.
لکه را با آب گرم مرطوب کنید تا قهوه خشک شده شل شود. مطمئن شوید که آن را به هم نزنید یا مالش ندهید، زیرا می تواند لکه را گسترش دهد. سپس، مراحل بالا را در بخش نحوه پاک کردن لکه قهوه تازه امتحان کنید.

جهت دریافت خدمات قالیشویی سعادت آباد با کارخانه قالیشویی زعفرانیه بهترین قالیشویی در سعادت آباد تماس بگیرید. کارخانه قالیشویی زعفرانیه ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی با بهترین کیفیت در سعادت آباد می باشد. ریشه بافی فرش از دیگر خدمات تخصصی قالیشویی سعادت آباد می باشد. جهت دریافت خدمات با ما در تماس باشید.

چه زمانی تمیز کردن را متوقف کنیم؟

زمانی وجود دارد که ادامه تمیز کردن یک نقطه ممکن است بیشتر از اینکه مفید باشد، به فرش آسیب برساند. اگر آب یا محصول اثری از خود به جا می‌گذارد یا تغییر رنگ می‌دهد، ناحیه لکه تمیز نمی شود یا باعث خرابی فرش می شود، دست از تمیزکاری بکشید. در این موقع می توانید از قالیشویی های معتبر مانند قالیشویی زعفرانیه و متخصصان آنها در این زمینه کمک بگیرید.

پاک کردن لکه قهوه و نسکافه از روی فرش نیازمند برخی اطلاعات هستند. در این مقاله سعی کردیم اطلاعات و روش های متفاوت مورد نیاز این امر را برای شما شرح دهیم. از صبر و شکیبایی شما سپاسگزاریم.

چگونه لکه قهوه و نسکافه را از روی فرش پاک کنیم؟

در این مقاله از سایت قالیشویی زعفرانیه به بررسی روش های پاک کردن قهوه و نسکافه از روی فرش به طور کامل پرداخته ایم با ما همراه باشید.

پاک کردن لکه قهوه تازه از روی فرش به چه صورت می باشد؟

برای اطلاع از نحوه پاک کردن لکه قهوه تازه از روی فرش پیشنهاد می کنیم این مقاله از قالیشویی زعفرانیه را تا انتها مطالعه کنید.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا 3.5 / 5. تعداد آرا: 2

تا کنون امتیازی داده نشده است.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x