زردی ریشه فرش

علت زرد شدن ریشه فرش و راه حل برطرف کردن آن

علت زرد شدن ریشه فرش و رفع زردی ریشه فرش

اگر فرش یا قالی را خودتان در خانه بشویید ، امکان دارد قسمت هایی از فرش یا ریشه آن پس از شستن زرد شود . ولی راه حل هایی در خلال شستن فرش برای جلوگیری از زرد شدن آن وجود دارد و به همین ترتیب راهکارهایی هم برای رفع زردی فرش و ریشه آن پس از شستشو موجود است که در این پست با تمام این راه ها آشنا می شویم.

روش های پیشگیری از زرد شدن فرش در هنگام شستن

دلیل زرد شدن فرش پس از شستشو و خشک شدن در منزل این است که آلودگی فرش یا مواد شوینده در فرش باقی می ماند و باعث زرد شدن آن می شود .
برای شستشوی فرش و جلوگیری از زرد شدن آن به نکات زیر توجه کنید:

فرش را گردگیری نمایید

قبل از شستن فرش ، آن را جاروبرقی کشیده و در صورت امکان تکان دهید تا کثیفی و ذرات از روی فرش پاک شود . این کار شستن فرش را برای شما آسانتر میکند چون گرد و غبار هنگام خیس شدن به سختی از فرش جدا می شود و بعداً باعث زرد شدن فرش یا ریشه آن می گردد.

قالیشویی ولنجک زیر نظر کارخانه قالیشویی زعفرانیه می باشد. کارخانه قالیشویی زعفرانیه ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی در منطقه ولنجک می باشد.

از مواد مناسب برای شستشوی فرش استفاده نمایید

بهترین گزینه برای شستشوی فرش ، آب ولرم و پودر لباسشویی دستی است ، پودر ماشین لباسشویی بکار نبرید زیرا به بافت فرش صدمه می زند و سریعتر خراب می شود . آب داغ همچنین بافت و رنگ فرش را از بین می برد و باعث شل شدن و کم رنگ شدن فرش می گردد. برای شستن فرش از مواد قلیایی استفاده نکنید و بهتر است از شوینده های خنثی بهره بگیرید و زمانی که روی فرش روغن یا چربی وجود دارد از شامپو فرش ، مایع ظرفشویی یا پودر صابون بهره بگیرید.

فرش را خوب آبگیری نمایید

پر اهمیت ترین عاملی که سبب زرد شدن فرش می شود این است که آب حاصل از شستشو و آبکشی فرش کاملاً از فرش خارج نمی گردد و چون این آب با سیاهی و آلودگی همراه است ، زمانی که از فرش جدا نشود ، فرش خشک شده ، آب تبخیر می شود ، اما کثیفی در فرش باقی می ماند که سرانجام موجب زرد شدن فرش پس از شستشو و خشک شدن می گردد.

برای دریافت خدمات قالیشویی سعادت آباد با کارخانه قالیشویی زعفرانیه در تماس باشید. قالیشویی زعفرانیه ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی می باشد.

برای ممانعت از زرد شدن فرش به این دلیل به نکات زیر در شستشوی فرش توجه کنید:

 • حتی الامکان از سطح سیمانی ، سرامیکی یا موزاییک برای شستشوی فرش بهره بگیرید تا آب به خوبی از فرش بیرون برود .
 • سعی کنید قبل از لوله کردن فرش آن را کاملاً آبگیری نمایید .
 • زمانی که فرش رنگ پس می‌دهد ، حتماً آبگیری اعمال شود .
 • فرش را با برس پلاستیکی آبگیری ننمایید .
 • هنگام آبکشی فرش ، از پارو برای بیرون راندن آب از فرش استفاده نمایید.سپس از یک دستمال نخی یا حوله ای استفاده کنید تا آب پرزها کاملا گرفته شود.
 • پس از خیس شدن ، فرش را در حالی که آب را تیکه تیکه روی آن می ریزید بغلتانید و سر آن را در جای بالاتری قرار دهید تا شیب داشته و آب به مدت 3-2 ساعت از فرش خارج گردد .
 • پس از بیرون رفتن آب ، فرش را پهن کنید تا خشک شود .

بعد از شستن فرش روی آن آب نریزید

پس از شستن فرش و انتظار تخلیه آب، اگر آب به آن بخورد ، این آب باعث زرد شدن فرش می شود لذا پس از شستن فرش روی آن آب نریزید .

در صورت نیاز به قالیشویی نیاوران با کارخانه قالیشویی زعفرانیه در ارتباط باشید. کارخانه قالیشویی زعفرانیه ارائه دهنده خدمات قالیشویی در نیاوران می باشد.

علت زرد شدن ریشه فرش و راه حل برطرف کردن آن
رفع زردی ریشه فرش

رفع زردی فرش پس از شستن

اما اگر فرش خود را شستید و زرد شد چکار کنید ؟ برای آن هم راه حلی موجود است . اگر ریشه یا حتی قسمت هایی از فرش پس از شستشو و خشک شدن زرد شد ، از شامپو فرش بهره ببرید تا زردی فرش و ریشه آن برطرف شود . آب گرم حدود 30 تا 40 درجه سانتیگراد و شامپو فرش را به مقدار نوشته شده در پشت بطری قاطی کرده و با دستمال نخی آغشته به کف حاصل از آمیختن و هم زدن شامپو فرش و آب گرم روی فرش بمالید. یک ساعت صبر کنید تا فرش خشک شود و تمام زردی فرش به سادگی از بین می رود .

جهت دریافت خدمات قالیشویی شمال تهران با کارخانه قالیشویی زعفرانیه در تماس باشید. کارخانه قالیشویی زعفرانیه ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی در شمال تهران می باشد.

استفاده از شامپو فرش برای رفع زردی فرش

هنگام استفاده از شامپو فرش برای رفع زردی فرش به نکات زیر دقت فرمایید:

 • سعی کنید کف شامپو فرش را به جای خود فرش به آن بزنید .
 • پس از شامپو کردن فرش ، تا زمانی که فرش خشک نشده ، روی آن راه نروید چون باعث می گردد پره های فرش به هم چسبیده و به خواب بروند و به ظاهر فرش صدمه بزند .
 • پس از خشک شدن فرش آن را با یک برس نرم در جهت خواب بمالید تا پرزهای فرش از هم جدا شده و فرش ظاهر نخستین خود را به دست بیاورد.

استفاده از مواد شوینده با خاصیت اسیدی بسیار کم

 • برای این کار، مواد شوینده را با اسیدیته بسیار کم در آب ولرم بریزید.
 • سپس به کمک اسفنج یا ابر، مخلوط را روی بخش های زرد شده فرش بمالید و بگذارید در هوای آزاد خشک شود.
 • به خاطر داشته باشید که هرگز برای این کار از آب سرد یا گرم استفاده ننمایید.

جهت دریافت خدمات قالیشویی الهیه با کارخانه قالیشویی زعفرانیه در تماس باشید. قالیشویی زعفرانیه ارائه دهنده خدمات قالیشویی و رفوگری در الهیه تهران می باشد.

بکارگیری مخلوط نمک و سرکه

 • برای این منظور 2 قاشق چایخوری نمک و 2 قاشق غذاخوری سرکه سفید را با یک و نیم پارچ آب قاطی نمایید.
 • سپس تور پرده را در آن فرو کرده و روی فرش بمالید.
 • اگرچه این روش بسیار زمان بر است اما تاثیر زیادی در تمیزی فرش شما دارد.
زرد شدن ریشه فرش
علت زرد شدن ریشه فرش

بهره گرفتن از خدمات قالیشویی زعفرانیه

اگر فرش شما تا حد زیادی زرد شده و یا با استفاده از روش های بالا نتوانستید بخش های زرد فرش خود را پاک نمایید ، حتما آن را به یک قالیشویی معتبر بدهید . پیشنهاد من به شما قالیشویی زعفرانیه است که یکی از معتبرترین قالیشویی ها در شهر تهران هست. در کارخانه قالیشویی زعفرانیه پس از شست و شوی اولیه فرش ، آن را داخل دیگ های بزرگی که مخصوص آبگیری است قرار می دهند.

برای دریافت خدمات قالیشویی فرمانیه با کارخانه قالیشویی زعفرانیه در ارتباط باشید. قالیشویی فرمانیه زیر نظر کارخانه قالیشویی زعفرانیه می باشد.

این دیگ ها با سرعت زیادی شروع به چرخیدن می کنند و با این چرخش آبی که به بافت فرش رخنه کرده به طور کامل از روی فرش خارج می گردد. بنابراین یکی از مزایای استفاده از خدمات کارخانه قالیشویی زعفرانیه تخلیه آب از بافت فرش ، خشک شدن سریع فرش و جلوگیری از بوگرفتگی و زرد شدن آن است. در صورتی که فرش خود را به قالیشویی زعفرانیه بسپارید مسئولیت هرگونه تغییر رنگ یا آسیب دیدن فرش بر عهده قالیشویی خواهد بود. بنابراین می توانید با خیالی آسوده قالیشویی خود را به ما بسپارید.

قالیشویی شمیرانات از شعب کارخانه قالیشویی زعفرانیه می باشد. در صورت نیاز به قالیشویی در شمیرانات با کارخانه قالیشویی زعفرانیه تماس بگیرید.

علت زرد شدن ریشه فرش چیست؟

شستشوی نا مناسب، قرار گرفتن در معرض خاک و آلودگی و تماس با وسایل دیگر منجر به زردی ریشه فرش می شود. در این مقاله از قالیشویی زعفرانیه به بررسی رفع زردی ریشه فرش پرداخته ایم که می توانید آن را مطالعه نمایید.

چگونه می توان زردی فرش پس از شستن را برطرف کرد؟

در صورتی که شستشوی نا مناسب باعث زردی فرش شده باشد باید فرش را برای شستشوی اصولی به یک قالیشویی خوب و معتبر بسپارید. قالیشویی زعفرانیه در تمام نقاط تهران آماده ارائه خدمات قالیشویی می باشد.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا 3.3 / 5. تعداد آرا: 26

تا کنون امتیازی داده نشده است.

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سعید
سعید
1 سال قبل

علت زرد شدن ریشه فرش خیلی جالب بود

1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x